Telsiznet Hizmeti

Telsiznet Hizmeti

Telsiznet Kazanımları

Telsiznet, haberleşme ve iletişim sektöründe şüphesiz ki büyük farklar yaratan bir sistem. Geleneksel telsiz sistemlerindeki alt yapı maliyetini ortadan kaldırarak akıllı cihazların şebeke ağları veya kablosuz WiFi yerel ağlarına bağlanarak kesintisiz bir iletişim imkânı sağlar. Bu da çok geniş alanlarda, bire bir veya gruplarla iletişim ve haberleşmede kesinti problemi yaşamadan dolayısıyla iş akışını etkilemeden çalışabilmeyi sağlayan etkili bir sistemdir. Telsiznet aboneliği hakkında bilgi almak ve ücretsiz demo kullanımı için https://novatel.com.tr/sayisal-telsiz-cihazlari/motorola-tetra-telsizleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telsiznet Servisleri

  • Tüm operatörler ile uyumlu olması,
  • Geleneksel alt yapı kurulumu gerektirmemesi
  • Telsiznet cihazlarının telefon olarak da kullanıyor olması
  • Telsiznet hizmetlerinden yararlanmak için Telsiznet aboneliği ile kullanılacak telefon şebekesi operatörü tarafından verilen sim kart yeterli olmaktadır.
  • İletişim ve haberleşme sadece WiFi yada sadece sim kart üzerinden de sağlanabilmektedir.

Telsiznet hizmeti, bu kazanımlar ile piyasada hızla yaygınlaşan bir hizmet olmaya devam edecektir. Telsiz Net Hizmeti, analog veya telsiz hizmeti kullanılarak çağrı, mesaj, görüntü, paket veri vb. hizmetleri abonelere sunulmasını kapsayan yerel veya bölgesel bazda haberleşme imkânı sağlayan altyapının kurulması ve işletilmesi süreçlerini kapsar. Novatel, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 14.06.2018 tarihinde verilen yetki belgesiyle 15 yıl süre ile bu konuda yetkilendirilmiştir. Telsiznet, tek bir tuş ile bire bir veya grup iletişimi kurulması, yazılı mesaj, fotoğraf, video iletimi, canlı yayın yapma gibi özelliklerine ek olarak görüşmeleri de kaydetme, konumları takip edebilme özellikleriyle zaman tasarrufu sağlamanın yanı sıra iş verimini de büyük ölçüde arttıracaktır. Telsiznet cihazları için tanımlanan bilgisayar tabanlı “Abone Yönetim Paneli” kurum çalışanlarına yetki verilmesi, verilen yetkileri kısıtlanması veya kullanıcıların devre dışı bırakılması gibi özellikleri de sunuyor.