Tekne İle Tatilde Yapılacak Aktiviteler

Tekne İle Tatilde Yapılacak Aktiviteler

Tekne ile tatil yapmak isteyen kişiler, yaz tatillerini daha eğlenceli geçirmek isterlerse çeşitli organizasyonlar yapabilirler. Teknenin büyüklüğüne bağlı kalabalık veya daha az sayıda misafir ağırlayabilir, teknede düğün, nişan, doğum günü veya aile yemekleri düzenleyebilirler. Bunun yanı sıra su sporları seven kişiler tekneyle tatillerini su sporları yaparak değerlendirebilir. Tatil yapmayı planladıkları rota üzerinde tekneyi demirledikten sonra küçük botlarla sahile çıkarak o bölgenin tarihi ve kültürel dokusunu ziyaret edebilirler. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Tekne İle Tatil Yaparken Hangi Su Sporları Yapılır?

Tekneyle tatilde en çok tercih edilen aktivitelerin başında su sporları gelmektedir. Su sporu suyun yüzeyinde ve altında olmak üzere farklı şekillerde yapılmaktadır. Yüzme; yüzme eylemi, vücudun kol ve ayak hareketlerini kullanarak suyun üstünde ya da altında ilerlemesidir. En fazla tercih edilen su sporudur. Şnorkel ile dalış; şnorkel deniz yüzeyinde kafayı sudan çıkarmadan nefes almaya yarayan bir borudur. Bu sayede suyun altına girmeden, maske yardımı ile suyun altını görebilirisiniz. Şnorkel ,maske ve paletler size yardımcı olacaktır. Tüplü dalış; orijinal adı ile Scuba diving suyun altında nefes almayı mümkün kılan bir tüp ve dalgıç elbisesi, deniz gözlüğü gibi ekipmanlar ile yapılan bir aktivitedir. Suyun altında 30 40 metre civarında derine inilen deniz altı sporudur. Serbest dalış; havuzda ve açık suda tek nefeste en büyük derinlik, en uzun mesafe ve süreye ulaşmanın hedef olduğu bir su altı aktivitesidir. Aynı zamanda su altında zıpkınla avlanma veya fotoğraf çekme içinde tercih edilebilmektedir. Balıkçılık; tekne ile tatilde yapılacak bir diğer aktivitede olta kullanarak ,teknenizde balık tutmaktır.

Tekne ile Tatilde Nereleri Görebiliriz ?

Tekne ile tatile çıkmadan önce yolculuğumuzu hangi ülkede yapacağımıza ,hangi denizlerden geçeceğimize kısacası rotamıza karar vermemiz gerekir. Tekneyi kiraladığınız koydan çıkarak bölgeyi bilen bir kaptan veya rehber eşliğinde civardaki koyları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tekne ile tatiliniz devam ederken teknenizi denize demirleyerek botlarla karaya çıkabilir rotanızın üzerinde yer alan şehirleri de ziyaret edebilirsiniz.