Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Öncelikle gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı, ağız sağlığını korumak ve ağızdaki sorunların çözümlenerek estetik hale getirilmesidir. Örneğin diş macunu veya yüz reklamlarında oynayan kişilerin gülerken ne kadar güzel dişlerinin olduğunu hepimiz söyleriz. Bu gülüşler herkeste doğal ve doğuştan olmayabilir. Herkes böyle gülüşlere sahip olmak ister. Gülüş tasarımı ile isteyen herkes bu gülüşlere sahip olabilir. Gülüş estetiği ile aynı zamanda hastalıklı dişler de tedavi edilerek estetik bir görünüm kazandırılır. Bu işlemlerin sonunda sahip olduğunuz dişler ve tasarım kalıcıdır. Belki yıllar sonra yaşayacağınız diş sorunlarınız olabilir. Ancak bu estetik yapıya yansımadan tedavi edilebilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Gelişen teknoloji ile tüm sektörlerde olduğu gibi diş tedavileri ve estetiğinde de dijital programlar kullanılıyor. Diş hekimi muayenenizi yaptıktan sonra dijital programlarla diş tedavisi sonrası gülüşünüzün nasıl olacağını önceden size gösterebiliyor. Dijital programlar yapılacak tedavide eksiksiz ölçü ve malzeme hazırlanmasını sağlıyor. Dijital teknolojilerin kullanıldığı bu tedavilerde gelişim DGT yazılımları kullanılmaktadır. Program sayesinde dişlerin dudaklara ve yüze oranı görüntülenerek hastaya sunuluyor. İşlemlere başlamadan hastanın onayı alınıyor ve işlemlere hastanın onayı ile başlanıyor.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Tedavi Yöntemleri Nedir?


Hastalıklı dişlerin tedavi edilmesi öncelikli uygulanan yöntemdir. Bu tedaviler dolgu, kanal tedavi, kaplama ve implant olarak, hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Kaplama çeşitleri de zirkonyum ve porselen kaplama, porselen lamina kaplama olarak değişiklik gösterebilir. Hastaların tercih ve ihtiyaçları tedavi seçeneklerinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Diş beyazlatma, ortodonti ve diş estetiği de hastalarda sırasıyla ve ihtiyaca uygun olarak uygulanan tedavi yöntemleridir.