10 Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl Verebilirim

10 Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl Verebilirim

Fazla kilolu her insan bu kilolardan kurtulup ideal vücut ölçülerine ulaşmak ister. Bunun içinde Kararlı olmak gerekir. 10 kilo vermek için aylık plan yapmak yerine haftalık plan yapmak daha doğru olur. Önereceğimiz haftalık diyet programı ile bir ayda yaklaşık olarak 8-10 kilo verebilirsiniz. Ancak bunu sağlamak bir takım kurallara uymakla olur.

Öncelikle Ayda 10 kilo Vermek İçin Çok Sıkı Bir Diyet Gerekir


Bu diyeti uygulamanız için sağlığınızın ve psikolojik durumunuzun oldukça iyi ve güçlü olması gerekir. Bunun için öncelikle doktora gidip sağlığınızın ve psikolojik durumunuzun bu diyeti uygulamaya elverişli olduğunda emin olmanız gerekecektir. Uygulanan birtakım sağlık testlerinden sonra eğer diyete başlamanız elverişli ise diyet programımızı uygulamaya geçirebilirsiniz. Kilo vermek için İstenmeyen kilolardan kurtulup ideal vücut ölçülerinize ulaştıktan sonra sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat etmeli ölçülü tüketmelisiniz. Aksi takdirde vücut dengeniz bozularak hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Diyet sırasında su tüketimine dikkat etmeli bolca su tüketmelisiniz. Öğünlerden hemen önce ve sonra olmak üzere günde yaklaşık olarak 2 litre su tüketmelisiniz. Yemeklerinizi tatlandırmak için baharat kullanabilirsiniz bu aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır. Gün içerisinde bitki çayları içebilirsiniz. Ayrıca yemeklerden sonra yapacağınız kısa bir yürüyüş metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını arttıracaktır. Eğer hazırsanız mucize diyetimize başlayabilirsiniz.

10 Günde Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. Gün; Kahvaltıda 4 ince dilim hindi füme, 1 fincan şekersiz kahve ya da çay, 1 dilim kızartılmış ekmek. Öğle yemeğinde 2 dilim kepekli ekmekle beraber 1 kâse yoğurt ve 1 salatalık. Ara öğünde 1 tane meyve yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde 1 kâse sebze çorbasıyla beraber 1 porsiyon kıymalı sebze yemeği yemekten sonra da 1 adet portakal ya da elma tüketebilirsiniz.

2. Gün; Kahvaltıda 1 tane haşlanmış yumurtayla beraber 1 dilim kızarmış ekmek yine içeceğimiz çayın ya da kahvenin şekersiz olmasına dikkat ediyoruz. Öğle yemeğinde 1 çorba kâsesi yoğurtlu pirinç çorbasıyla beraber 1 adet haşlanmış tavuk but. Ara öğünde yine 1 adet meyve. Akşam yemeğinde çorbamızı değiştirmiyoruz ve 1 porsiyon haşlanmış sebze yemek yeterli olacaktır.

3. Gün; Kahvaltıda 1 dilim beyaz peynirle bir dilim kızarmış ekmekle istediğimiz kadar domates ve salatalık yiyoruz. Çayımız ya da kahvemiz yine şekersiz. Öğle yemeğinde 3 adet ızgara köfteyle beraber 1 kâse yeşilliği bol salata tüketiyoruz. Ara öğünde bu sefer 1 bardak şekersiz çay ya da kahve ile beraber 1 dilim kızarmış ekmek yiyoruz. Akşam yemeğinde 100 gram biftek ve 3 yemek kaşığı bulgur ya da pirinç pilavıyla beraber bol yeşillikli salata yiyoruz.

4. Gün; Kahvaltıda 5 tane zeytin ve 1 haşlanmış yumurtayı 1 dilim kepekli ekmekle beraber yiyoruz. Çayımız ya da kahvemiz yine şekersiz. Öğle yemeğinde 1 kâse sebze çorbasıyla 1 kâse yeşilliği bol salata yanında 3 yemek kaşığı karabuğday, kinoa, pirinç ya da bulgur pilavı ara öğünde 4 tane ceviz yiyelim. Akşam yemeğinde 4 tane ızgara köfte ile beraber 1 kâse yoğurt ve 1 porsiyon ıspanak.

5. Gün; Kahvaltıda 1 dilim ekmeğe sürülmüş labne peynirle beraber 1 bardak sıkma meyve suyu ve 1 domates tüketilir. Öğle yemeğinde 1 adet haşlanmış ve baharatlanmış tavuk butla beraber çoban salata ve 3 kaşık pilav, ara öğünde 1 meyve ve akşam yemeğinde 1 kâse buharda pişirilmiş karnabahar ve ızgara tavuk göğüs.

Yukarıda yazılan diyet programı düzenli olarak uygulanmalıdır. Tüketilen bitki çayları şeker ya da kahveler kesinlikle şekersiz içilmelidir.