Araçların lastiklerinin patlaması durumunda sürüşe devam edilmesine imkan tanıyan run flat seçenekleri, lastiğin hava kaçırması gibi durumlarda sürüş konforunun devam etmesine olanak tanır. Kauçuk bir malzemeden üretilen run flat seçenekleri, lastikler yarılsa veya kurşuna maruz kalsa dahi belirli bir kilometre yol kat etmesine olanak tanır. Lastik basıncı izleme sistemi sayesinde araçların lastik basıncının düşmesi gibi durumlarda tercih edilen sistemler askeri araçlar başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Run flat makinesi ile gerçekleştirilen işlemlerde lastiklerin yanak bölümüne takviye yapılır. Lastiğin basıncınızı destekleyecek yan duvarların oluşumunu sağlayan sistemler, görevlilerin araç dışına çıkmadan işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Run Flat Sistemleri Nereden Alınır?

Run flat makinelerine sahip olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar gibi üreticileri ziyaret etmektir. Savunma sanayisi başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan sistemler birçok avantaja sahiptir. Bunlardan ilki lastik patlasa dahi sorunsuz bir şekilde yola devam edebilecek olmanızdır. Yol tutuşunun güçlü olmasını sağlayan sistemler, lastik patlamasından kaynaklanabilecek sorunların bertaraf edilmesini ve araç hakimiyetini sağlamanıza yardımcı olur. Yaklaşık 100 km daha yol gidebilmenize olanak sağlayan sistemler stepne taşımaya ihtiyaç duyulmayan özel bir teknolojiye sahiptir. Siz de run flat tyres üretimi yapan bir firma olmak istiyorsanız son teknoloji ile donatılan makinelere sahip olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sektörünüzde değer yaratabilirsiniz.

Run Flat Onarımı Yapılabilir mi?

Run flat onarımının yapılması mümkündür. Araç lastiklerinin janta düşmemesi için geliştirilen sistemler, güvenliğin önemli olduğu araçlarda kullanılır. Araçtan inmeden, sistemin otomatik olarak devreye girmesine olanak sağlayan teçhizatlar, kullanıldıkları alanlarda sürüş kontrolü, güvenlik ve iç huzur sağlar. Kendi kendini destekleyen bir teknolojiye sahip olan ürünler lastiğin yan duvarlarını destekleyen gelişmiş seçenekler sunar.