Tercümesine ihtiyaç duyduğunuz metinlerin emin ellerde ve güvenle çevirisi için noter tarafından onaylanmış ve alanında tecrübeli çevirmenleri bünyesinde bulunduran noter yeminli tercüme bürosu vasıtasıyla yapmalısınız.

Tercüme konusunda hizmet alacağınız büronun tecrübeli olması da çevirilerinizin doğru ve anlam kaybına uğramadan çevrilebilmesi için çok önemlidir. Yabancı Ülkelerle Yapılan Öğrenim ile İlgili Belgelerin Hazırlanması Yabancı burs başvurularının yapılması esnasında veya diploma, transkript, öğrenim durumu, öğrenci durum belgesi gibi yabancı okullardan alınan öğrenci işlerine yönelik evrakların çevirisini de noter yeminli tercüme bürosu yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı ülkelerde süren davaların mahkeme kararları, mahkemeye yönelik dava sonuçları gibi resmi evrakları da yine bu bürolardan hizmet alarak anlam bütünlüğü ve teknik terimlerin karşılığı korunarak çevrisini yaptırabilirsiniz. Şirketinizin Resmi Evraklarını da Noter Yeminli Çeviri Bürolarında Çevirtebilirsiniz. Şirketiniz için gerekli olan ve resmi gazetede yayınlanmasına ihtiyaç duyulan bir evrak için ya da ticari sicil gazetesi gibi bir yayın organında yayınlanması ihtiyacı durumunda şirketin faaliyet gösterdiği ülkelerde aynı yayımları yapma gerekliliği doğduğunda farklı bir dilde de hazırlanmasına ihtiyaç duyulabilir.

Bunlara ilaveten sağlık ile ilgili ya da emlak ve inşaat gibi alanlarda da düzenlenerek hazır hale getirilmesi gereken yabancı dilde bir evrak varsa da noter yeminli tercüme bürosu vasıtasıyla noterden de onay alınarak çeviri ihtiyaçlarına karşı hizmet alınabilir.