İÇ CEPHE BOYASI SEÇİMİNDE YÜZEYİN ÖNEMİ

İÇ CEPHE BOYASI SEÇİMİNDE YÜZEYİN ÖNEMİ

İç mekanların yenilenmesi ve bambaşka bir havaya sahip olması için tercih edebileceğiniz iç cephe boyaları arasında tercihte bulunmadan önce belli hususlara dikkat etmeniz gereklidir. Boyanın duvara mükemmel bir şekilde yapışması için tercih edebileceğiniz boyaların kullanımında önce mutlaka iç cephede astar kullanılması gereklidir. Astar sayesinde tek kat boya ile çok daha yüksek bir verim alabilirsiniz. Boyanın ömrünü uzatmak için de oldukça avantajlı olan astar uygulamasından sonra sağlığınıza dost olan boyaları tercih edebilirsiniz. Nefes alabilir özellikte olan bu boyalar, duvarların nefes almasına olanak verir. Bu sayede duvarlarda mantar ve küf oluşumunu engelleme fırsatına sahip olursunuz. Bunun yanı sıra silinebilir özelliğe sahip olan boyalar sayesinde temizlik işlemlerinde büyük ölçüde enerjiden tasarruf edersiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


İç Cephe Boyası Mat Mı Yoksa Parlak Mı Olsun?

Sektörde plastik boya adı altında satışa sunulan iç cephe boyası yüksek örtücülüğe sahiptir. Sınırsız bir renk paletine sahip olan plastik boyalar, fiyat bakımından da avantajlıdır. Bunun için ilgili siteleri tercih ederek online olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Geniş yüzeylerde tercih edebileceğiniz mat boylar da sık sık temizlemeniz gereken duvarlar için idealdir. Mutfak ve banyo gibi buhara ve neme maruz kalan alanlarda suya dayanıklı boyaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede duvarlarda dalgalanmalar veya kabarma gibi problemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İç Cephe Boyası Rutubete Karşı Olmalı


Rutubete karşı olan iç cephe boyaları, boyadan çok daha uzun yıllar verim almanıza olanak tanır. İç mekanların duvarlarında tercih edeceğiniz düz ve mat boyalar, yüksek kapatıcılığa sahiptir. Evinizi kendiniz boyamak istiyorsanız bu boyaları tercih edebilirsiniz. Daha parlak ve canlı bir görünüm istiyorsanız saten boyaları tercih edebilirsiniz. Saten boyalar, antre ve mutfak gibi alanlarda daha çok tercih edilir.